Zerrin Akıncı

127 Okunma — 30 Temmuz 2023 23:54

Kuzey Kıbrıs’ta doğup büyüyen Zerrin Akıncı, 2004 yılında Greenwich Üniversitesi’nden mezun oldu. İki yıl boyunca Pazarlama İletişimi alanında çalıştıktan sonra, Moda Tasarımı eğitimi almak için Amerika Birleşik Devletleri’ne taşındı. Zerrin Akıncı, 2011 yılında kendi moda markasını başlattı ve ilk koleksiyonunu Londra Moda Haftası’nda sergiledi. 2012 yılında Los Angeles’ta “Olağanüstü Yükselen Tasarımcı” olarak ödüllendirildi ve Orange County Moda Şovu’nda koleksiyonunu sundu. 2015 yılında Fashion TV tarafından İstanbul’da “Yılın En İyi Moda Tasarımcısı” olarak onurlandırıldı.

Zerrin Akıncı, tasarımlarındaki imza tarzıyla her zaman takdir görmüştür. madebyZA stilinde, edgy ve güçlü silüetler, zarif bir şekilde bir araya gelen öğeler bulunur. Zamansız parçalar, beklenmedik kontrast detayları ve malzeme kombinasyonlarıyla karakterize edilir.

Zerrin Akıncı KKTC 4. Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın kızı olması ile KKTC Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin yapıldığı  2015 yılında başta Rum basını olmak üzere Türkiye basının da ilgisini çekti. O dönemde Akıncı’nın kızının Rum dergisine verdiği röportaj çok tartışıldı.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.