Turgut Ali Yenağralı

99 Okunma — 14 Mart 2023 15:30

17 Ocak 1934 tarihinde lefkoşa’da doğdu. 1972 yılına kadar Serdarlı Sancağı olarak görev yaptı. 22 Şubat 1975 tarihli Olağanüstü Genel Kurulunda yapılan seçim sonucunda Kıbrıs Türk Federe Devleti Kurucu Meclisinde Çiftçiler Birliğini temsil etti.

13 Şubat 1975 tarihinde oluşturulan Kıbrıs Türk Federe Devleti Kurucu Meclisinde göreve başladı ve 3 Temmuz 1976 tarihine kadar Milletvekili gögevini sürdürdü.

Evli ve dört çocuk babasıdır.

etiketlerETİKETLER