Tolga Atakan

103 Okunma — 14 Mart 2023 15:30

Halkın Partisi Lefkoşa Milletvekili

24 Temmuz 1974 yılında Ankara’da dünyaya geldi. İlköğrenimini Lefkoşa Şht. Ertuğrul İlkokulu’nda, Ortaöğremini ise Türk Maarif Koleji’nde tamamladı. Bilkent Üniversitesi’nde İktisat eğitimi aldı. Yakın Doğu Üniversitesi’de İşletme Yüksek Lisans programına devam etti. Askerlik görevini tamamladıktan sonra aile şirketinde, direktörlük yapmaya başladı. Lefkoşa Milletvekili seçildikten sonra Atakom Ltd. bünyesinde icra ettiği görevinden ayrıldı. Küçük Kaymaklı Türk Spor Kulübü, Temiz Toplum Derneği ve KKTC Galatasaraylılar Derneğinde yöneticilik yaptı.
7 Ocak 2018 Milletvekilliği Erken Genel Seçimlerinde, Halkın Partisi Lefkoşa Milletvekili seçildi. 2 Şubat 2018 tarihinde kurulan CTP-HP-TDP-DP Koalisyon Hükümetinde, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı olarak görev aldı.
22 Mayıs 2019 tarihinde kurulan Ulusal Birlik Partisi – Halkın Partisi Koalisyon Hükümetinde, yine Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı olarak görev aldı. Bu görevi 9 Aralık 2020 tarihinde sona erdi. Görevini HP Lefkoşa Milletvekili olarak devam etttirdi. 7 Şubat 2022 tarihinde Milletvekilliği görevi sona erdi.
Evli ve bir çocuk babasıdır.

etiketlerETİKETLER