Mutlu Atasayan

71 Okunma — 14 Mart 2023 15:30

Ulusal Birlik Partisi Güzelyurt Milletvekili

1959 yılında Limasol kazasına bağlı Gökağaç köyünde doğdu.1977-78 yılında Güzelyurt Kurtuluş Lisesi’nden mezun oldu. 1980 yılında Gelir ve Vergi Dairesi’nde göreve başlayarak çeşitli kademelerinde görev aldı. Gelir ve Vergi Dairesinde Şube Amirliği ve Gelir ve Vergi Dairesi Merkez İnceleme Biriminde görev yaptı.

Kıbrıs Türk Narenciye Üreticiler Birliği, Okul Aile birlikleri, Güzelyurt Yeşilada Lions Kulübü gibi birçok sivil toplum örgütlerinde çeşitli dönemlerde görev yaptı.

19 Nisan 2009 Erken Genel Seçimlerinde Ulusal Birlik Partisi’nden Güzelyurt Milletvekili seçildi. Cumhuriyet Meclisi Ekonomi, Maliye, Bütçe ve Plan Komitesi Üyeliği ve Ulusal Birlik Partisi Mali İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcılığı görevini yürüttü. 10 Eylül 2012 tarrihinde I.Küçük Hükümeti’nin İkinci Değişikliği’nde Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı olarak atandı.

6 Haziran 2013’de Hükümetin istifasını sunmasından sonra, 13 Haziran 2013’de Bakanlık görevi sona ermiştir. 28 Temmuz 2013 Erken Genel Seçimlerinde, Milletvekili seçilmemiştir.

Evli ve iki çocuk babasıdır.

etiketlerETİKETLER