Ali Çetin Amcaoğlu

123 Okunma — 14 Mart 2023 15:30

Ulusal Birlik Partisi Lefkoşa Milletvekili

1952 Yılında Gönyeli’de doğdu. İşletme Fakültesi İş İdaresi Bölümü’nden mezun oldu. Yirmibir yıl Maliye Bakanlığı’nda görev yaptı. Kıbrıs Türk Sporuna futbolcu ve antrenör olarak hizmet verdi. Kıbrıs Türk Futbol Antrenörleri Derneği ve Gönyeli İlkokulu Okul Aile Birliği Başkanlığı yaptı. 1994-2006 yılları arasında üç dönem Gönyeli Belediye Başkanı görevini yürüttü.

19 Nisan 2009 Erken Genel Seçimlerinde Ulusal Birlik Partisi’nden Lefkoşa Milletvekili seçildi. 23 Temmuz 2010 tarihinde UBP Lefkoşa İlçe Başkanlığına seçildi. 6 Nisan 2011 tarihinde I.Küçük Hükümet Değişikliğinde Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı olarak atandı.

6 Haziran 2013’de Hükümetin istifasını sunmasından sonra, 13 Haziran 2013’de Bakanlık görevi sona ermiştir. 28 Temmuz 2013 Erken Genel Seçimlerinde, Milletvekili seçilmemiştir.

Evli ve üç çocuk babasıdır.

etiketlerETİKETLER