Abdullah Öztoprak kimdir?

213 Okunma — 31 Temmuz 2023 00:03

Abdullah Öztoprak, Gaziveren kökenli bir Kıbrıslı Türk olan ve Türkiye’de moda dünyasında saygın bir yer edinen bir Modacıdır. Türk Maarif Koleji’nden mezun olduktan sonra Ankara ODTÜ’de Kimya eğitimi aldı ve üniversitede öğretim üyeliği yaptı. Ancak, içindeki tutkuya kulak vererek modacı olmaya karar verdi ve kendi işyerini kurarak kısa sürede ünlü olmayı başardı.

Moda anlayışını, “aslolan tarzdır, şıklık pahada değil kalitede” şeklinde özetleyen Öztoprak, tasarımlarında sınırsız bir duruşa sahip olduğunu ifade eder. Güzelliği ve estetiği önemseyen modacı, bayanlarda şıklığın yüksek topuklu ayakkabı, dik duruş ve korse gibi unsurlarla sağlandığını söyler.

Kıbrıslı Türkleri, kadınları tarz ve şıklık konusunda eleştiren Abdullah Öztoprak, Kıbrıslı kadınların güzel olduğunu ancak tarzı olmadığını ve feminen duruşun zayıf olduğunu belirtir.

Abdullah Öztoprak, Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ve eşi Oya Talat’ı giydirmek istediğini söyleyerek, onlara daha tarz sahibi ve kimliklerini yansıtan kıyafetler önerir.

Öztoprak, insanların kıyafetleri ve vücut diliyle ilgili imajlarının bilinçaltında oluştuğunu ve kıyafetin de vücut dilinin bir parçası olduğunu vurgular. Türkiye ve dünya çapında birçok sanatçı ve siyasi liderin eğitim aldığı konusunda da dikkat çeker.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.